Forsvarsbrødrene
De Danske Forsvarsbroderselskaber
Resultater fra landsskydning 15 meter 2015














Resultater mesterskabsskydningen


























Mesterskabsskydningen Seniorer













Nr

Selskab

Navn

Resultat


Præmier








1

Kolding

Kim Jensen

102


100 års pokalen og DFB-Skydemedalje








2

København

Niels Kasper Clausen

97


Sølv








3

Kolding

Stig Bjerregård

96


Bronse


































Mesterskabsskydningen Veteraner













Nr

Selskab

Navn

Resultat


Præmier








1

VBF Århus

Finn Dollerup

104


Georg Jensens mindepokal og DFB-Skydemedalje








2

VBF Århus

Jens Eriksen

103


Sølv








3

Haderslev

Eva Nøregaard

1135


Bronse


































Mesterskabsskydningen Åbenklasse













Nr

Selskab

Navn

Resultat


Præmier








1

Fredericia

Jeppe H Hansen

103


Kvarnstrøm-pokal og DFB-Skydemedalje








2

Kolding

Allan Hjort

103


Sølv








3

Aarhus

Helle Jacobsen

103


Bronse


































Resultater hovedskydningen


























Hovedskydningen Seniorer













Nr

Selskab

Navn

Resultat

X 10

Præmier








1

Kolding

Kim Jensen

1

0

Gavecheck








2

Kolding

Niels Kasper Clausen

1

0

Gavecheck








3

Kolding

Stig Bjerregård

1

0


















  

















Hovedskydningen Veteraner













Nr

Selskab

Navn

Resultat

X 10

Præmier








1

VBF Århus

Finn Dollerup

1

0

Gavecheck








2

VBF Århus

Jens Eriksen

1

0

Gavecheck








3

VBF Århus

Eva Nøregaard

1

0



































Hovedskydningen Åbenklasse













Nr

Selskab

Navn

Resultat

X 10

Præmier








1

Kolding

Jeppe H Hansen

1

0

Gavecheck








2

Kolding

Allan Hjort

1

0

Gavecheck








3

Kolding

Helle Jacobsen

1

0



































Resultater hovedskydningen hold


























Hovedskydningen Seniorer Hold













Nr

Selskab

Navn

Resultat

X 10

Præmier








1

Kolding         1

Kim Jensen











1


Niels Kasper Clausen











1


Stig Bjerregård

1

0

Samvirksomhedens pokal og gavecheck








2

København   1

Henrik Holme











2


Susanne Poulsen











2


Peter Hvidberg

1

0

Gavecheck








3

København   2

Gert Poulsen











3


Jens Mikkelsen











3


Søren Rasmussen

1

0



































Hovedskydningen Veteraner Hold













Nr

Selskab

Navn

Resultat

X 10

Præmier








1

Tørring 1

Ejnar Højsgaard











1


Vagn Aage Jørgensen











1


Hans O Hansen

1

0

Fynbopokalen og gavecheck








2

VBF Århus 1

Finn Dollerup











2


Eva Nøtgaard











2


Jens Eriksen

1

0

Gavecheck








3

Haderslev

W Kjær











3


Karl J Hansen











3


Valdemar Nielsen

1

0



































Hovedskydningen åbenklasse Hold













Nr

Selskab

Navn

Resultat

X 10

Præmier








1

Kolding 1

Maria Autzen











1


Christoffer Jordt











1


Jesper Autzen

1

0

Albani-pokalen og gavecheck








2

Kolding 2

Helle Jacobsen











2


Jeppe H Hansen











2


Allan Hjort

1

0

Gavecheck








3

Kolding 3

Bo Pedersen











3


Carsten Jensen











3


Susanne Z. Hansen

1

0









techCMS